Podróż 1 - Dookoła świata Turcja

Pierwsze godziny w Istambule

Przez - 30 lipiec 2013

Szybkie pozdrowienia z Azji! Zasłużylismy już sobie z Hanią na miano wyprawy „Przez Kontynenty” – przeprawiliśmy się właśnie do Azji. Siedzimy w muzułmańskiej knajpce, wszyscy wokół grają w wracaby i backgammona a my, mimo Ramadanu, dostaliśmy tosty i zimne picie. Czekamy na spotkanie z naszym Couchsurfingowym hostem. Tymczasem Tomek i Kuba, jak nam napisali, „odkryli El Dorado w Bułgarii”. Nie wiemy, co to znaczy, ale nadal ich nie ma w Istambule; )

Istambul 1

Muzułmańska knajpka

TAGI
$ komentarzy
 1. Odpowiedz

  Jura

  30 lipiec 2013

  Wow, szybko to zrobiliście! Dajcie znać jak się dowiecie co to za El Dorado.

 2. Odpowiedz

  Maciek

  31 lipiec 2013

  El Dorado okazalo sıe, co mnıe nawet nıe zaskoczylo, speluna, w ktorej chlopaki wychylili pare piw ze stalymi bywalcami. Ale w koncu owo El Dorado opuscili i dotarli do Stambulu :)

 3. Odpowiedz

  Adaś

  31 lipiec 2013

  Nalegam na więcej szczegółów odnośnie tego El Dorado :)

 4. Odpowiedz

  Tomek

  1 sierpień 2013

  EL Dorado to speluna z parkıngıem dla TIRow w okolıcy mıata Vidin [obczajcie na mapie gdzıe jest to zadupie], ale wıeksza czesc zyjacych tam kreatur stanowıa stada bezpanskıch psow wloczace sıe szukajac jedzenia. W El Dorado byla knajpka o nazwie Dylızans w ktorej goscılı kıerowcy w.w. cıezarowek. Kuba mowi ze jest to wild wild east. Wedlug mnıe ktos poprosıl jakıegos bulgarskiego kowboja zeby za 50 leva [100 zl przyp. red.] zrobıl knajpke taka jak w amerykanskıch fılmach. W Dylızansie mozna bylo kupıc pıwo za 2 zl i snıadanie dla dwojga za 5zl. Pogadalısmy troche z kıerowca TIRa z wasamı ı fryzura na czeskıego pılkarza ktory wytlumaczyl nam jak jechac dalej oraz z kılkoma cyganskımı kıerowcamı cıezarowek ktorzy troche nas wykıwalı. Dalısmy rade jednak dojechac dalej dzıekı pomocy kıerowcow z Polskı.

 5. Odpowiedz

  mk

  1 sierpień 2013

  „…parkıngıem… goscılı… wykıwalı… dzıekı…” — ciekawe, co będzie w Iranie! Trzymajcie się i uważajcie na kebaby z flaków, ohyda, jakich mało.

ZOSTAW KOMENTARZ

MACIEJ SZARSKI
z ekipą
Wrocław, Polska

Hej! Jesteśmy grupą przyjaciół z Wrocławia, którzy w 2013 roku postanowili przerwać studia, rzucić pracę i ruszyć w podróż, Teraz wiemy już, że to była świetna decyzja, a pasja podróżowania do dzisiaj kieruje naszym życiem. Więcej o nas tutaj :)

Podróż 2 – Ameryka Środkowa
Szukaj
Statystyki
Liczba podróży: 2
Dni w podróży: 495 (+1*)
Odwiedzone kraje: 36
Przejechane kilometry: 57661
Największa wysokość: 6088 m
Najmniejsza wysokość: -28 m

* okrążając świat przeżyliśmy, tak jak Fileas Fogg, jeden dzień więcej niż ci, którzy spokojnie siedzieli wtedy w domach :)