POLECANE BLOGI


Busem Przez ŚwiatBusem Przez Świat
Chyba najbardziej znana obecnie ekipa podróżnicza w Polsce. Zaczynali od krótkiej wycieczki starym busem na Gibraltar, a dziś byli już na 5 kontynentach. Od ich pierwszego wyjazdu zmieniło się wiele, ale nie zmieniło się jedno – kupiony za 2000 zł bus ochrzczony Supertrampem. Poza busem prowadzą bloga, vloga, facebooka, instagrama i wszystko co powinna prowadzić szanująca się ekipa podróżnicza. A że nie boją się niewygód wiemy sami bardzo dobrze – mieliśmy okazję poznać ich w Australii i użyczyć im kawałka podłogi w naszym rozlatującym się domku w Sydney. Uwierzcie, że na tej podłodze nie każdy by się położył!


Mary w plecakuMary w plecaku
Blog, który udowadnia, że da się połączyć pasję podróżowania z rodzicielstwem, a podróże z dzieckiem to niesamowite doświadczenie dla całej rodziny. Blisko związani z Azją, gdzie spędzają większą część roku i gdzie przenieśli swój dom, szkołę i biuro. Bo podróżując jednocześnie pracują i uczą małą Marysię, w ramach edukacji domowej. Jak widać, przy odrobinie determinacji życie i pasje da się połączyć w sprawnie działającą całość.


Rusz w PodróżRusz w Podróż
Prowadzony przez Ewę blog Rusz w Podróż to dowód na to, że podróże w pojedynkę mogą być ciekawe, bezpieczne i pełne przygód. Na blogu znajdziecie praktycznie opisy podróży, przykładowe koszty, a nawet mapki z najlepszymi fotograficznymi miejscówkami.


Głodny ŚwiataGłodny Świata
Istnieje spora szansa, że to najsmaczniejszy polski blog o podróżach. Filip rzucił robotę, powywracał swoje życie do góry nogami, spakował je do 40-litrowego plecaka i ruszył w roczną, kulinarną podróż dookoła świata. Jadł dziwne rzeczy, gotował w jeszcze dziwniejszych miejscach i radził się świetnych szefów kuchni. A wszystko po to, żeby napisać książkę kucharską dookoła świata, prowadzić warsztaty kulinarne i dzielić się najbardziej czadowymi smakami świata na swoim blogu.


Życie Jest PiękneŻycie Jest Piękne
Blog Michała Maja prowadzony od ponad 8 lat. Michał stworzył kiedyś swoją listę marzeń i postanowił ją zrealizować. Życie Jest Piękne to zapis jego podróży, przemyśleń i doświadczeń. Blog ten, to nie tylko podróże, ale także wyzwania sportowe (jak np. ultramaratony czy skok ze spadochronem) oraz inspirujące wpisy na temat ulepszania swojego życia i mobilnej pracy. Michał udowadnia, że można łączyć przygody ze zwykłą codziennością i mieć ciekawe życie.


Mokra GłowaMokra Głowa
Blog podróżniczy Panny z Mokrą Głową, czyli Kasi. Pełen obserwacji, przemyśleń i wspomnień blog o życiu na emigracji – Kasia od ponad dwóch lat mieszka w Szkocji i zdążyła zwiedzić już większość kraju. Na swoim blogu opisuje jednak nie tylko podróże po Szkocji, ale także podróże po Azji Południowo-Wschodniej, gdzie spędziła kilka miesięcy. Wkrótce wybiera się też do Indii, więc na blogu na pewno będzie przybywać ciekawych treści!


Blog podróżniczyMy Travel Blog
Blog o podróżach i stylu życia, który prowadzi Ania. Znajdziecie tu praktyczne porady, relacje z podróży i zestawienia kosztów wyjazdów. Dodatkowo czeka na was spora dawka lifestylu, motywacji i inspiracji do spełniania marzeń.


MACIEJ SZARSKI
z ekipą
Wrocław, Polska

Hej! Jesteśmy grupą przyjaciół z Wrocławia, którzy w 2013 roku postanowili przerwać studia, rzucić pracę i ruszyć w podróż, Teraz wiemy już, że to była świetna decyzja, a pasja podróżowania do dzisiaj kieruje naszym życiem. Więcej o nas tutaj :)

Podróż 2 – Ameryka Środkowa
Szukaj
Statystyki
Liczba podróży: 2
Dni w podróży: 495 (+1*)
Odwiedzone kraje: 36
Przejechane kilometry: 57661
Największa wysokość: 6088 m
Najmniejsza wysokość: -28 m

* okrążając świat przeżyliśmy, tak jak Fileas Fogg, jeden dzień więcej niż ci, którzy spokojnie siedzieli wtedy w domach :)